Rychlý kontakt

Mgr. Petra Nytrová Gallová

Telefon: 603 517 199

Email: info@obrazy-gallova.cz

 

Facebook

Facebook

Aktuality
Zakázka pro firmu Poháry Bauer s.r.o.
Níže uvádím ochutnávku ze 100 obrazů kreslených tužkou v...

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů
Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce...

Meditace
Obrazy, které maluji, vznikají automatickou malbou...

Poslední obrazy
Sponzor stránek

logo weiron

Hledat
Úvodní strana > o.s. Kalimera, ART by HEART > akce WOLKRŮV PROSTĚJOV 2013

Dny plné kultury a uměleckých směrů ve Vlasti

    Ve dnech 1.3.-3.3.2013  proběhl 56.ročník Wolkrova Prostějova v Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku, a to ve spolupráce o.s. Kalimery  a Kultury FM. Třídenní program obsahoval amatérské divadla (divadlo Vysokozdvižného Soumara z Opavy- „Literární soutěž“, Komorní scéna 21 se svou inscenací „Zatímco jsme v pokoji“ a divadelně hudební představení Kulisa a hudebního uskupení Donebevolající s inscenací „Lusthaus srdce“), recitační přehlídku, která byla přístupna veřejnosti. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo okolo 20 recitátorů a pod vedením odborné poroty Víta Adamuse, Evy Kotarbové, Vlasty Blizňákové a Jana Němčeka, byli vybráni ti nejlepší, kteří dále postupují do krajského kola přehlídky v Karviné (1.místo v 1.kategorii získala Karolína Klosová-text Jiří Suchý-Střela, v 2.kategorii Klára Bajerová- text Jakub Tichý-Podivuhodný výlet a ve 3.kategorii Lenka Nováková-text-Lawrence Ferlinghetti-Svět je báječné místo.

    Po celou dobu konání akce byla k vidění také výstava soch z drátků Ondry Bělici a obrazů Mgr. Petry Gallové. Dále se konaly dva workshopy-literatura a malba pod vedením Mgr. Petry Gallové a Nely Chamrádové. Obrazy vzniklé z workshopu budou viděny v Národním domě. Druhým workshopem byl herecký workshop pod vedením absolventa Ostravské konzervatoře, Filipa Gavlase.

Článek ze dne 18.3.2013, Frýdecko-Místecký a Třinecký deník

WOLKRŮV PROSTĚJOV 2013, Nová scéna Vlast

Občanské sdružení Kalimera pořádá další ročník akce zvané Wolkrův Prostějov 2013 a tímto zve širokou veřejnost do Nové scény Vlast ve dnech 1.-3.3.2013.

Okresní kolo přehlídky sólových recitátorů Wolkrův Prostějov se ve Frýdku-Místku koná už počtvrté, ale letos poprvé probíhá ve spolupráci s KulturouFM.

Wolkrův Prostějov je celostátní přehlídka nejlepších sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie. Letos se koná už 56. ročník. Přehlídka začíná okresními koly, pokračuje na krajské úrovni a celostátní finále se uskuteční od 11. do 15. června v Prostějově.

 Minulé ročníky byla akce pouze jednodenní. Letos jsme program obohatili o workshopy a divadelní představení. Je skvělé, že můžeme spolupracovat s KulturouFM, protože máme daleko větší možnosti v pořádání, takže jsme rozšířili program na tři dny. Úplnou novinkou je zapojení divadla - na divadelním programu spolupracujeme s Hanou Magdoňovou z Komorní scény 21.

Nově se také představuje jen jeden text o maximální délce osm minut. Minulé ročníky se soutěžilo se dvěma texty. Získali jsme tak více prostoru pro workshopy, které budou letos dva: jeden se nazývá Literatura a malba. V něm budeme rozebírat text a pokusíme se jej přenést na plátno. K dispozici budou akrylové barvy a další malířské potřeby. Vzniklé obrazy si budou moci účastníci odnést domů, nebo budou k prodeji. Výtěžek půjde na dobročinné účely. Workshopem budou provázet Petra Gallová a Nela Chamrádová. Druhým workshopem je Herectví. Povede ho absolvent konzervatoře, divadelní a filmový herec Filip Gavlas. Hlavní tématy budou pohyb na jevišti a rétorika.

Připravili jsme také doprovodný program, během festivalu bude v Nové scéně Vlast probíhat výstava obrazů Petry Gallové a své drátěné sochy bude vystavovat Ondřej Bělica.

Přihlásit se může kdokoliv, na věku nezáleží. Cílem je, aby šlo opravdu o přehlídku, kde může kdokoliv prezentovat i své vlastní texty a aby se setkali lidé podobného zaměření a zájmu.

Důležité: 

Všechny přihlášky (i na workshopy) zasílejte na: nela.chamradova@seznam.cz, nebo kukněte na www.nelachamradova.com a to do 15. února 2012


Workshopy


Literatura a malba
- V první části se bude rozebírat text poezie, proźy, divadelního úryvku, nebo vlastní tvorby. V druhé části se budou získané pocity a myšlenky z rozebraných textů ztvárňovat na plátno. Materiál zajištěn.


Ceny 100 kč/2h
Počet lidí: max 10

Herectví
- V tomto workshop je pro Vás připravena praktická průprava herectví, rétorika a jevištní pohyb.


Ceny 100 kč/2h
Počet lidí: max 15

Nela Chamrádová

 

Frýdecko-Místecko, ze dne 26.2.2013

Frýdecko-Místecko, ze dne 12.2.2013, autorka:Nela Chamrádová

Tisk aktuální strany