Rychlý kontakt

Mgr. Petra Nytrová Gallová

Telefon: 603 517 199

Email: info@obrazy-gallova.cz

 

Facebook

Facebook

Aktuality
Zakázka pro firmu Poháry Bauer s.r.o.
Níže uvádím ochutnávku ze 100 obrazů kreslených tužkou v...

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů
Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce...

Meditace
Obrazy, které maluji, vznikají automatickou malbou...

Poslední obrazy
Sponzor stránek

logo weiron

Hledat
Úvodní strana > o.s. Kalimera, ART by HEART

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů

Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce 2013.

Proč zrovna ART by HEART?

Protože se jedná o skupinku umělců, jejichž tvorba vychází ze srdce, z lásky, pro lidi…Tím, že tvoří, tak je jejich život niterně bohatý... V jejich tvorbě je jasně zřetelná humánnost....Vyjádření jejich vidění světa, jejich pocitů, převedení vnitřní krásy do podoby fascinujících obrazů.

Každý z nich ve svém životě poznal stále intenzivnější touhu tvořit. Cítil, že je to jeho poslání... Poznal, že láska k umění může být obdobná jako láska k člověku…. Může ho naplňovat štěstím.

Každý dokáže obohatit nadšence umění jiným způsobem. Tvoří rozmanitými technikami, od uhlu, přes akvarel, akryl, pastel po olejomalbu, enkaustiku až po smaltování. Každý z nich si našel zalíbení v něčem jiném a nebojí se učit se novým technikám. Ty se učí už díky inspirace každého z nich při pohledu na díla svých kolegů. Jeden druhému se stává učitelem. Jejich pohledy, názory na tvorbu, kterou mezi sebou probírají jsou pro každého z nich cennou informací a posunem v osobním rozvoji. Zpětná vazba je vždy nejúčinnější, je-li podána upřímně a s přátelským záměrem.

Barevný svět se snaží tvořit vždy tak, aby v každém, kdo obrazy pozoruje, navodil příjemnou atmosféru plnou pozitivní energie. Obrazy proto mohou mít meditační účinky. Tvoří také obrazy realistické, surrealistické či abstraktní. Cílem kolektivu je se představit v galeriích po celé republice a nejen tam, také má touhu poznat jinou kulturu, zžít se s umělci v zahraničí..

Kolektiv se zaměřuje také na literární tvorbu. Někteří z členů píší svou vlastní tvorbu, kterou si také i ilustrují.

ART by HEART spolupracuje  také s občanským sdružením Kalimera, které se zabývá rozvojem kultury města Frýdku-Místku a okolí. Zaměřuje se na výtvarnou oblast, literaturu a divadlo, pořádá charitativní akce atd.

Kolektiv je otevřený. Rádi mezi sebe přivítá nové umělce, kteří mají zájem se zapojit do  dalších vernisáží, zájem se setkávat, diskutovat o umění, zájem se učit nové techniky a předávat rady ostatním…

PROBĚHLÉ AKCE:

 


 

Výstava obrazů s názvem „Náš vesmír“ v Nové scéně Vlast v Místku (4.7.-4.9.2013)-meditační obrazy, jejichž cílem bylo zachytit vnímání vesmíru a navození příjemné atmosféry podpořené ambientní hudbou. Technika:olej, akryl, smalt, enkaustika).

 

Výstava obrazů s názvem „Jazz v barvách“ v Klubu Stolárna ve Frýdku (19.7.-19.9.2013)-obrazy skvěle doplnily jazzové prostředí klubu. Vnímání jazzu bylo zobrazeno malíři na plátna, a to technikou: akryl a olej. Atmosféru  skvěle navodil živý zvuk saxofonu jednoho skvělého hudebníka..

 

Kolektiv tvoří:

Mgr. Petra Gallová

Specializuje se na portrétování a abstraktní tvorbu. Využívá různé techniky, a to uhel, pastel, akryl či akvarel.  Začíná se věnovat enkaustice a smaltování. V minulosti uspořádala řadu výstav. Její obrazy je možné stabilně shlédnout v  Gallová Gallery-Art Shop na ul. Farní 20 ve Frýdku. Ve svém volném čase ráda píše citáty a ilustruje knihy.

 

Mgr. Věra  Šťastná

Věnuje se voskové a vázané batice, ruční malbě na textil. V minulosti uspořádala módní přehlídky oděvů z batiky a výstavy malovaných textilních a batikovaných výrobků.  Malování obrazů na plátno se věnuje od roku 2011. Miluje barevný a kreativní svět, který zobrazuje na svá plátna.

 

Mgr. Dagmar Molinová

Autorka výtvarných děl a poezie. Ke tvorbě energetických a meditačních obrazů využívá různé techniky, např. smaltování, olejomalbu, enkaustiku, pastel, akryl,..V minulosti již uspořádala řadu výstav. Ráda kombinuje své obrazy s verši.

 

Roman Gál

Je snílek a  má rád fantazii. Je nadšeným historikem a zeměpiscem. Je fascinován veškerými kulturami a jejich filozofiemi, veškerou přírodou a vlastně celým vesmírem. Jeho tvorba je abstraktní - mysteriózní moderno-protnuté esoterikou, mystikou, alchymii, hermetismem a metafyzikou.

Martin Hudeček

Věnuje se převážně olejomalbě a malbě akrylem.Ve svých dílech převážně spojuje prvky architektonické s špetkou tajemna a duchovna

Ing. Alfija Procházková

Výtvarnému umění se začala věnovat od roku 1988, a to  po příjezdu z Kazaně do Česka.  Svou tvorbu vnímá  citem a láskou, používá olej a akryl.

Art by Heart začíná také spolupracovat s Literárním klubem Petra Bezruče Frýdek -Místek. Mnozí z členů kolektivu jsou také členy tohoto literárního klubu, který byl ustaven v roce 1997. Takovéto občanské sdružení fungovalo již od 70.let, a to pod jinými názvy a organizacemi. Více informací naleznete ZDE

 

OBĚ VERNISÁŽE BYLY ÚSPĚŠNÉ. NÍŽE MŮŽETE PROHLÉDNOUT FOTO.

 

VERNISÁŽ V NOVÉ SCÉNĚ VLAST V MÍSTKU

A na závěr naši páni reportéři z televize Polar- záznam z reportáže naleznete zde- Polar, 4.7.2013

Článek ze dne 15.7.2013, Frýdecko-Místecký a Třinecký deník

 

VERNISÁŽ V JAZZ KLUBU STOLÁRNA VE FRÝDKU

Dne 20.7.2013 se na Bezručově vyhlídce v Sedlištích konalo setkání Klubu Emila Adamce, foto viz.nížeKřest knihy Dajány Zápalkové, 17.7.2013, Čeladná, Literární klub Petra Bezruče


Kalimera, o.s.

Již před pár lety jsme si s mou velmi dobrou kamarádkou Nelčou Chamrádovou zašly na kávičku se záměrem řešit naše budoucí plány a aktivity. Naše debata nás přivedla k myšlence pokusit se o rozvoj kultury v našem městě, ve Frýdku-Místku. Měly jsme stejné nutkání změnit pohled mladých lidí na život, kulturu, prostě vnímání umění.... Shodly jsme se v tom, že v dnešní době je třeba přimět mladé generace k tomu, aby účelněji věnovaly svůj volný čas. Aby prostřednictvím umění a postoji k němu mohly také řešit své problémy, konfrontace se svými myšlenkami a aby právě tito mladí lidé mohli také najít sami sebe..Říkaly jsme si jak moc fajn by bylo, kdybysme mohly pořádat kulturní akce zaměřené na divadlo, literaturu a výtvarné umění..a nejen to, také prostřednictvím těchto akcí pořádat dobročinné akce. Byly jsme plné nápadů a energie změnit svět:-) Tehdy jsem ještě studovala obor sociální práci na FFOU a proto se mi všechny tyto myšlenky velmi líbily, a to ještě více, když byly ve spojení k umění, tedy mému druhému oboru:-) Proto jsme si řekly, že do budoucna se pokusíme tyto aktivity zrealizovat spolu. Přišly jsme na myšlenku vzniku občanského sdružení...Jelikož jsem v té době byla velmi vytížená-zaměstnání a škola, Nelča začla realizovat založení Občanského sdružení Kalimera sama, a to v roce 2010. Její představy byly takové, že prostřednictvím o.s. Kalimera by ráda pořádala okresní kolo Wolkrova Prostějova, proto požádala o spolupráci paní Semančíkovou, se kterou založily toto sdružení. Na konci roku 2012 jsem se k nim připojila, a to v době otevření mé galerie. Nelča Chamrádová je velmi talentovaná a úspěšná mladá žena se spoustou nápadů.  Je to člověk, kterého si nesmírně vážím. Spolupracovat s ní je pro mě čest...

Peťa a Nelča :-)

o.s. Kalimera

 

článek ze dne 23.4.2013, Frýdecko-Místecko, Nela Chamrádová

Tisk aktuální strany