Rychlý kontakt

Mgr. Petra Nytrová Gallová

Telefon: 603 517 199

Email: info@obrazy-gallova.cz

 

Facebook

Facebook

Aktuality
Zakázka pro firmu Poháry Bauer s.r.o.
Níže uvádím ochutnávku ze 100 obrazů kreslených tužkou v...

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů
Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce...

Meditace
Obrazy, které maluji, vznikají automatickou malbou...

Poslední obrazy
Sponzor stránek

logo weiron

Hledat
Úvodní strana > o.s. Kalimera, ART by HEART > Odpoledne plné barev a ...

Odpoledne plné barev a dětských úsměvů-28.3.2013

Dne 28.3.2013 se v Prestige clubu ve Frýdku uskutečnila akce, která byla vyvrcholením 2 výtvarných projektů. Ty byly realizovány v Dětském domově Čeladná a v Dětském domově a Školní jídelně Frýdek-Místek. Děti malovaly obrazy na dvě témata a v rámci kulturní akce byly jejich dílka vystavena. Smyslem této akce bylo podpořit tyto dětské domovy finančně (vybrané penízky za vstupné a tombolu poputují na konta dětských domovů) a hlavně pro děti vytvořit příjemně strávené odpoledne plné zábavy a soutěží. Programem  provázely Mgr. Petra Gallová a Nela Chamrádová. Děti se mohly vyřádit v soutěžích, které byly po celou dobu konání akce, také na ně čekalo spoustu dárečků. Děti z dětských domovů také samy obohatily program svým tanečním vystoupením. To probíhalo v jednotlivých vstupech programu. Dětem přijel zazpívat Karvinský zpěvák, Daniel Broda a zazpíval Písně Petra Muka, vystoupila také jeho dcera, Sašenka Brodová. Součástí programu byla také výstava maleb a šperků (Mgr. Petra Gallová a Alenka Tichá), dále módní přehlídka jarní kolekce DE-SIRE, obchodu sportovně elegantního stylu, pod vedením Jiřího Dostála a také tombola. Program byl zakončen diskotékou pro děti. Tuto akci podpořili: Marlenka, jazyková škola Miramare, Frankospol Office s.r.o., DE-SIRE, Gallová Gallery-Art Shop, Alena Tichá, Martina Hrabcová, Fun.pro a Morava Live, Slezská pekárna a cukrárna Jaroslav Kmošťák, Promos CZ, obecní úřad Bruzovice, kadeřnictví Oliver, Maxbižu, Shutkecock, Optika Hečková, Petr Skaško-fa Bonami a Prestige club. Tímto bych chtěla jménem o.s. Kalimera poděkovat všem výše uvedeným sponzorům.

 

 

 

 

Článek ze dne 25.3.2013, Frýdecko-Místecký a Třinecký deník

Redakce deníku se omlouvá za způsobenou chybu v nadpise a poté i v textu. Projekt byl určen dvěma domovům, a to Dětskému domovu a Školní jídelně a Dětskému domovu Čeladná. Vytištěna byla pouze informace týkající se jednoho zařízení. V dalším článku týkajícího se zhodnocení akce budou tyto informace opraveny.

 

Den s dětmi z Dětského domova a Školní jídelny Frýdek-Místek

      V neděli 24.3.2013 proběhl den s dětmi z dětského domova ve Frýdku-Místku. Příjemné odpoledne strávené v prostorách domova mělo pozitivní výsledky. Děti malovaly na dvě témata, jak vidí dnešní svět jejich očima a také "Najdi v sobě umělce". Den proběhl v rámci projektu Odpoledne plné barev a dětských úsměvů. Spokojenost  byla také na straně lektorek Mgr. Petry Gallové a Nely Chamrádové. Děkujeme

Nela Chamrádová, o.s. Kalimera

 

 

 

Úžasné odpoledne v úžasném domově:-)23.3.2013, Dětský domov Čeladná


      Ráda tvořím...když mohu být s dětmi, tak se cítím moc skvěle a proto se v mé hlavě zrodila myšlenka...Co takhle prožít  parádní sobotní a nedělní odpoledne s dětmi přímo v domovech a zapojit je také do tvoření?" :-) a výsledek jejich snaživosti ocenit kulturním programem věnovaným právě jim, a to v  rámci charitativní akce? Děti si vždy váží více toho, když mohou sami něco vytvořit a tím také udělat radost druhým. Tak vznikla další myšlenka, a to uskutečnit dražbu obrazů, které samy děti namalovaly a výtěžek pak poukázat na konta těchto domovů...

      Již při vstupu do budovy domova na mě dýchla příjemná atmosféra tvořená lidmi, kteří v ní byli. Byla jsem příjemně překvapena jak mě všichni mile přivítali a s jakou pozitivní náladou u všech jsem se setkala, cítila jsem se příjemně...Když mi bylo řečeno, že si děti pro mne vytvořily taneční vystoupení, a to jen pár minut před mým příchodem, tak jsem nevěděla co na to říci..Nedokázala jsem pochopit, kde se to v tak malých dětech může brát, že je napadne pár minut před příchodem někoho úplně cizího vymyslet takový nápad.. Bylo krásné na nich pozorovat  tu spontánnost, radost ze života a to jak je těší dělat radost ostatním, protože samotným to přináší to samé. Bylo na nich vidět, jak se už nemohou dočkat toho, až se mi předvedou. Byla jsem opět mile překvapena, s jakou chutí se mi předvedly svým úžasným tanečním vystoupením. Po vystoupení na dětech bylo znát, že se už těší na to, co je čeká a jsou zvídavé, proč tam vlastně s nima těch pár hodin budu.

      Děti si vyzkoušely jak se tvoří s akrylovými barvami na plátně a namalovaly dva obrazy, a to v rámci výtvarného projektu "Najdi v sobě umělce" (dětem byl předčítán text, který navazoval přijemnou atmosféru vnímání přírody a jejich úkolem bylo pak své myšlenky a pocity přenést na plátno) a v rámci projektu "Svět očima dětí z dětských domovů" (děti malovaly to, jak vnímají svět, své hodnoty, zážitky, to, co mají rády nebo co jim připomíná domov). Bylo moc fajn si s nima povídat, sledovat je jak tvoří a s jakou chutí :-)Pro mne to byl nevšední zážitek díky němuž jsem se mohla zase o něco krásného obohatit... Myslím, že nejhezčí dar je opravdu vidět rozzářená dětská kukadla:-) Odpoledne prožité v domově mě nabilo pozitivní energií a plno nápady... Nápady, jakým způsobem neukončit tímto odpolednem spolupráci s domovem, ale naopak...propojit činnosti o.s.Kalimera a tohoto domova..

Mgr. Petra Gallová, o.s. Kalimera

Tisk aktuální strany