Rychlý kontakt

Mgr. Petra Nytrová Gallová

Telefon: 603 517 199

Email: info@obrazy-gallova.cz

 

Facebook

Facebook

Aktuality
Zakázka pro firmu Poháry Bauer s.r.o.
Níže uvádím ochutnávku ze 100 obrazů kreslených tužkou v...

ART by HEART, kolektiv výtvarníků a literátů
Kolektiv ART by HEART jsem založila v roce...

Meditace
Obrazy, které maluji, vznikají automatickou malbou...

Poslední obrazy
Sponzor stránek

logo weiron

Hledat
Úvodní strana > Portréty a karikatury

Portrét a karikatura jako umělecké dílo

PORTRÉT

je umělecké ztvárnění osoby nebo třeba i zvířete. Nabízím portréty na zakázku podle fotografie, ale také jsem schopná nakreslit portrét dle živého modelu.  Také nabízím portréty zvířat. Kreslím portréty uhlem či portréty pastelem. Na přání mohu nakreslit také portréty tužkou. Mým hlavním cílem je udělat portrétovanému radost, proto hledám v lidech to „dobré“ a řídím se tím, že „Oči jsou zrcadlem do duše“. Portrét proto kreslím tak dlouho, dokud se mi nepodaří zachytit správný výraz v očích portrétovaného. Doufám, že si najdete v níže uvedených kategoriích ten pravý portrét.

KARIKATURA

je zjednodušené, někdy humorné či komické, jindy satiricky kritické a úmyslně zesměšňující, výtvarné či literární dílo, které značně zvýrazňuje některé tvary obličeje lidské postavy nebo i nějaké osobní vlastnosti, důležitý povahový rys (či jiné další významné skutečnosti) u zobrazované osoby resp. u karikovaného člověka.

Vyznačuje se nejen svojí úmyslně zjednodušenou zkratkovitosté podání, ale především zjevným přeháněním a úmyslným zdůrazňováním vybraných rysů zobrazovaného člověka. Svojí povahou má patrně nejblíže k žánru parodie.

V případě zájmu o kresbu portrétu mě kontaktujte.

Ukázka portrétů a karikatur

David Gahan, 38x48, uhel,  1900 Kč
David Gahan, 38x48, uhel, 1900 Kč
Tisk aktuální strany